I Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Prywatne Gimnazjum nr 1

Teatr Słowackiego - Aleksander Fredro

20180315 zemsta 0Klasa II gimnazjum oraz klasa 7 SP wybrały się w marcu do Teatru Słowackiego na spektakl "Zemsta" według komedii A.Fredry.

Tekst znaliśmy już wszyscy, mogliśmy się więc skupić na grze aktorskiej oraz aranżacji. Nie wszystkim podobała się ascetyczna scenografia i codzienne kostiumy aktorów. Zabieg był oczywiście zamierzony, ale wprowadzał widza raczej w atmosferę tymczasowości, a nawet wrażenia uczestnictwa w próbie aktorskiej, a nie w samym spektaklu. Gra aktorska spełniła nasze oczekiwania. Nietypowym zabiegiem artystycznym okazało się wprowadzenie postaci Dyndalskiego jako perkusisty. Z przyjemnością też zasiadaliśmy w eleganckich lożach pierwszego piętra, czując się dystyngowanie i uroczyście :)

20180315 zemsta 120180315 zemsta 2